Nasz najbliższy przeciwnik

Nasz najbliższy przeciwnik w liczbach

LZS Kozielec - Suponin

Ludowy Zespół Sportowy KOZIELEC - SUPONIN powstał w czerwcu 1999 woku. Właśnie tego roku drużyna została oficjalnie zarejestrowana w K - PZPN Bydgoszcz. Oczywiście dużo prędzej narodził się pomysł utworzenia klubu. W 1998 rozgrywaliśmy mecze towarzyskie z popliskimi klubiami tj. Victoria Cieleszyn, Spółdzielca Wudzyn, GLKS Dobrcz, Zryw Strzelce Górne, Strzelce Dolne. tego samego roku został wybrany zarząd klubu, który podjął decyzję o zgłoszeniu drużyny w rozgrywkach klasy C w sezonie 1999/2000.

Największym problemem było brak własnego boiska, ponieważ boisko w Suponinie nie spełniało wymogów, pierwsze dwa lata graliśmy na boisku w Trzeciewcu. 22 IV 2001 roku rozegraliśmy pierwszy mecz na własnym boisku w Kozielcu, które powstało dzięki wysiłkowi piłkarzy a szczególnie sołtysowi Kozielca Panu Feliksowi Ferenc.

TROCHE STATYSTYK

Pierwszy mecz w lidze - 5 IX 1999 z Zrywem Wielkim Lubień 0-3
Pierwszy mecz wygrany - 12 IX 1999 z Czarnymi Lniano 2-0
Pierwszy mecz wygrany u siebie - 19 IX z Osielskiem II 5-0
Pierwszy mecz wygrany na wyjeździe Czarni Lniano 2-0
Pierwsza bramka dla zespołu w lidze - Mirosław Burczyński
Pierwsza bramka u siebie - Dariusz Michałek
Pierwsza żółta kartka - Włodzimierz Dobrowolski
Pierwsza czerwona kartka - Leszek Plitt
Najstarszy zawodnik - Grzegorz Michałek
Najmłodszy zawodnik - Łukasz Szymański
Najwięcej żółtych kartek - Tomasz Dobrowolski, Włodzimierz Dobrowolski, Andzrzej Skarbuła , Łukasz Żmuda
Pierwszy trener - Rajmund Kwiatkowski
Najwięcej bramek - Michał Ławicki, Jacek Plitt, Robert Jasiński, Maciej Pastewski.

(źródło: lzskozielecsuponin.futbolowo.pl)

Sezon 2014/2015

1 kolejka

LZS Kozielec - Suponin - GLKS Dobrcz 1:2